Pellet

W stałej sprzedaży posiadamy pellet GOLD, Bukowy, Lava, Olimp

Pellet GOLD

Proponujemy pellet wyprodukowany spacjalnie do kotłów i palników na pellet przez naszą firmę.

Towar z najwyższej jakości trociny sosnowej.

1 worek -> 15 kg
paleta -> 65 worków

Posiadamy certyfikat

Pellet Bukowy

Proponujemy pellet wyprodukowany spacjanie do piecy retortowych PELLET &EKOGROSZEK przez naszą firmę.

Towar z najwyższej jakości trociny bukowej bardzo mocno sprasowany.

1 worek -> 15 kg
paleta -> 65 worków.

Pellet LAVA

Pellet LAVA to wysoka jakość produktu wykonywanego z trocin świeżego drewna iglastego. Jako że trociny są pozyskiwane bezpośrednio z drewna, nie zawierają one żadnych dodatków ani zanieczyszczeń, takich jak lakier, klej, tworzywa sztuczne, etc.

Trociny pochodzą z procesu produkcji galanterii ogrodowej w tym samym zakładzie, zatem przez cały czas produkcji pozostają pod pełną kontrolą specjalistów i instytucji certyfikujących (Instytut Frasenius w Berlinie). Dzięki wykorzystaniu do produkcji wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, nasz pellet nie wymaga zastosowania polepszaczy, ma najwyższe parametry techniczne i charakteryzuje się jasną barwą.

Produkcja pelletu odbywa się w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej o wydajności do 140.000 ton rocznie.

W ostatnich miesiącach wymieniono suszarnię bębnową, w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC na nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi 100ºC. W rezultacie podwyższono jakość pelletu.

Pellet LAVA jest przyjazny środowisku – emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

Zalety pelletu LAVA:

  • bardzo dobre walory opałowe (>5 kWh/kg),
  • bardzo niska zawartość popiołu (< 0,5% czyli z jednej tony pelletu pozostaje zaledwie 5kg popiołu)
  • bardzo niska zawartość w spalinach dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu, która jest gwarantowana przezcertyfikat DIN 51731 o numerze 5H128 wydany przez CERTCO. Pellet LAVA oferowany jest w asortymencie 6mm i 8mm w workach standardowej wielkości:
1 worek -> 15 kg
paleta -> 65 worków.

Pellet OLIMP

Jako oficjalny dystrybutor największego w Polsce producenta pelletu (Stelmet) oferujemy pellet OLIMP – produkt o najwyższej jakości. Gwarancja uzyskania najwyższej jakości jest wykorzystanie w procesie produkcyjnym tylko własnego, ustandaryzowanego surowca – trocin z drzew iglastych (jedynie sosna i świerk). Spółka Stelmet sprawuje pełną kontrolę nad jakością i składem surowca.

Specjalny proces technologiczny (niska temperatura suszenia) i jednolitość surowca powodują, że wyprodukowany pellet charakteryzuje się, oczekiwaną przez użytkowników, jasną barwą.

Jasna barwa pelletu OLIMP jest synonimem najwyższej jakości produktu Spółki Stelmet. Pellet OLIMP jest przyjazny środowisku.Emisja CO2 w czasie spalania pelletu OLIMP jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu.

Oznacza to, że podczas stosowania pelletu OLIMP nie jest emitowana do atmosfery dodatkowa ilość CO2.

Walory pelletu OLIMP:

  • znakomite walory opałowe („5 kWh/kg),
  • wyjątkowo niska zawartość popiołu („0,5%),wyjątkowo niska zawartość w spalinach dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji,

Stałe kontrole między- i poprocesowe pozwalają uzyskiwać wysoką i stabilną jakość produktu. Jakość jest gwarantowana przez certyfikat DIN Plus.

Pellet OLIMP oferowany jest w workach standardowej wielkości:
1 worek -> 15 kg
paleta -> 65 worków.